Nie żyje medalista MŚ w boksie Grzegorz Skrzecz

Grzegorz Skrzecz był jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci polskiego boksu. Zmarł mając 65 lat

Fot. Pixabay / Kraków w Pigułce

Grzegorz Skrzecz był jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci polskiego boksu, olimpijczykiem z Moskwy, brązowym medalistą mistrzostw świata i mistrzostw Europy. Był bratem bliźniakiem Pawła Skrzecza, wicemistrza olimpijskiego z Moskwy. O jego śmierci poinformował dziennikarz Andrzej Kostyra na swoim Tweeterze.

Jak podaje portal interia.pl, wystąpił w igrzyskach olimpijskich w Moskwie (1980), gdzie w ćwierćfinale musiał uznać wyższość Kubańczyka Teofilo Stevensona, późniejszego złotego medalisty. W następnych latach zdobył brązowe medale w mistrzostwach świata (Monachium, 1982) i mistrzostwach Europy (Warna, 1983). Pięciokrotnie był indywidualnym mistrzem Polski, trzy razy zdobył złoto drużynowo z Gwardią Warszawa.

Po zakończeniu kariery sportowej założył własną firmę ochroniarską. Prowadził również zajęcia bokserskie z dziećmi w Legionowie i na warszawskiej Białołęce. Zajmował się również popularyzacją pięściarstwa. Miał również na swoim koncie kilka ról filmowych, między innymi w takich produkcjach jak „Poranek kojota”, „E=mc2” oraz „Chłopaki nie płaczą”.

 

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]