Największy Bank w Polsce ostrzega. Ten mail to pułapka! Stracisz pieniądze na koncie!

Ostrzegamy przed wiadomościami podszywającymi się pod bank z tematem „Miesięczne oświadczenie o opłaty IT” – pisze PKO Bank Polski – W polu adresu fałszywej wiadomości znajduje się opis PKO Bank Polski. Bank nie jest autorem tych wiadomości – oświadcza bank.

Ostatnio nasiliły się ataki ze strony oszustów, którzy podszywają się pod banki. Ofiarą ataku może stać się praktycznie każdy, bez względu na bank i konto jakie posiada.

Bank ostrzega przed plikiem z rozszerzeniem .exe, które zamaskowane jest rozszerzeniem .pdf. Tak naprawdę plik nie zawiera żadnego pisma, a złośliwe oprogramowanie. Jak zwraca uwagę PKO, sam mail pełny jest błędów językowych i wyrażeń rodem z automatycznego translatora.

„Nie otwieraj załączników, nie klikaj w linki w tego rodzaju e-mailach. Jeśli klikniesz w link możesz stracić pieniądze i kontrolę nad kontem” -pisze PKO Bank Polski.

Fot. PKO Bank Polski

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]