To najtańszy sklep w Polsce! Biedronka niemal 50 zł droższa! [RANKING]

Z danych zebranych w styczniu przez ASM Sales Force Agency wynika, że Auchan był kolejny raz z rzędu najtańszym sklepem w Polsce. Co ciekawe Biedronka uplasowała się na 3 miejscu od końca i była jednym z najdroższych sklepów w naszym kraju.

Fot. Shutterstock / Kraków w Pigułce

Z danych zebranych przez ASM Sales Force Agency wynika, że w 11 na 14 sieci objętych badaniem, ceny w styczniu br. były wyższe niż w grudniu ub. r.

Minimalne spadki cen odnotowano jedynie w kanale e-grocery (-0,09%) oraz w sklepach Dino (-0,28%). Największa podwyżka dotknęła zakupy w sieci Biedronka (6,59%). To wzrost o 17,30 zł w porównaniu do grudnia ub. r. W pierwszym miesiącu nowego roku najtańsze zakupy można było zrobić w sieci Auchan. W sklepach tej marki średni koszt koszyka zakupowego wyniósł 233,15 zł. Najdroższy natomiast okazał się kanał e-grocery, gdzie za analizowany zestaw produktów trzeba było zapłacić 315,60 zł.

Fot. ASM Sales Force Agency

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]