Eliminacja samochodów, mięsa, mleka, a w diecie robaki i poruszanie się rowerami? Kaczyński zabrał głos

Propozycje organizacji C40 Cities, do której należy tez Warszawa spotkały sie z ostrą krytyką części społeczeństwa. Głos w tej sprawie zabrał Jarosław Kaczyński.

Fot. Shutterstock

Organizacja cities 40 do której należy m.in. Warszawa proponuje, by znacznie ograniczyć spożycie mięsa i nabiału oraz zredukować liczbę aut, a nawet kupowanej odzieży. W najambitniejszym planie organizacja chce całkowicie wyeliminować spożycie mięsa i nabiału, a także ruchu aut. Niektórzy mówią nawet, ze czeka nas poruszanie się rowerami i tylko insekty w diecie.

Chcę to mocno podkreślić: my jesteśmy za wolnością, nie chcemy sztucznych ograniczeń w imię jakichś ideologii. Od nas Polacy nigdy nie usłyszą, że mają ograniczyć jedzenie mięsa, picie mleka, że mają obowiązek zmienić samochód na elektryczny albo nosić dwie koszule czy sukienki – zadeklarował Jarosław Kaczyński w rozmowie z tygodnikiem „Sieci”.

Szef Zjednoczonej Prawicy podkreślił, że z projektów wynika spożycie 16 kg mięsa na rok, co jest mniejszym przydziałem niż podczas stanu wojennego – Na kartkach od Jaruzelskiego było po 2,5 kg na miesiąc, czyli 30 kg rocznie – powiedział prezes PiS.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]