Twitter rozsierdził użytkowników. Każe płacić za tę usługę

Usługa, która do tej pory była darmowa, teraz będzie płatna. Nie byłby w tym nic dziwnego, gdy nie to, że dotyczy ona kluczowego obszaru, czyli bezpieczeństwa konta.

Fot. Midjourney / Kraków w Pigułce

Twitter oficjalnie poinformował, że uwierzytelnianie dwuskładnikowe oparte na kodzie SMS będzie płatne, dostępne tylko dla „niebieskich użytkowników”. Jednocześnie kod oparty o narzędzie Google Authenticator pozostanie darmowy. W efekcie nastąpił ogromny wzrost pobrań Google Authenticator z Google Play i App Store.

Dlaczego to takie ważne? Uwierzytelnianie dwuskładnikowe wymaga od użytkownika podania podczas logowania nie tylko loginu i hasła, ale również kodu SMS, który przychodzi od Twittera na telefon komórkowy przypisany do konta. Dzięki temu bardzo trudno jest włamać sie na konto użytkownika. Ten sam kod może być generowany przez aplikację i to rozwiązanie pozostanie darmowe dla wszystkich użytkowników.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]