Zdradzi Cię twój samochód. Zrobią zdjęcie i będzie kara!

To już się dzieje! Serwis moto.trojmiasto.pl otrzymał wiadomość od Czytelnika, który otrzymał od Poczty Polskiej zawiadomienie o nieopłaconym abonamencie za korzystanie z radia w samochodzie. Brzmi jak żart? Niekoniecznie: „Do listu dołączono dokumentację zdjęciową samochodu, którą wykonują kontrolerzy poczty.” – czytamy w serwisie. 

Kontrolerzy Poczty Polskiej sprawdzają odbiorniki nie tylko w domach, ale również w firmowych autach. Nieważne, czy właścicielem jedzie szef czy pracownik, który otrzymał flotę od firmy, urzędnik może zrobić zdjęcie radia w takim samochodzie.

Pierwsze wezwania od Poczty Polskiej trafiają już do firm w całej Polsce. Według prawa firmy również powinny uiścić abonament RTV od każdego radioodbiornika.

Teoretycznie od opłaty można się odwołać. Trzeba wykazać, że urządzenie nie jest używane do słuchania radia lub nie jest używane w ogóle.

Kara za brak opłaty do 30-krotność abonamentu. Jeżeli nie zapłacicie sprawą ściągnięcia należności zajmie się Urząd Skarbowy, który może nawet zająć konto, by ściągnąć należną opłatę.

Obecnie roczna opłata za abonament RTV to łącznie 327,60 zł. Opłata za 1 miesiąc za radioodbiornik wynosi 8,70 zł miesięcznie (jeżeli abonent każdego miesiąca uiszcza opłatę, wówczas opłata za okres 12 miesięcy wyniesie 104,40 zł).

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]