Wielu kierowców może stracić uprawienia. Lawina telefonów do WORDów

Kierowcy mają duży kłopot. Nie ma możliwości odbycia szkoleń „kasujących” punkty karne.  Kierowcy nie wiedzą jak odzyskać prawo jazdy, które w wielu przypadkach potrzebne jest w pracy i umożliwia podjęcie pracy zarobkowej. 

Fot. Pixabay

Według nowego rozporządzenia Ministerstwa Infrastruktury kursy reedukacyjne dla kierowców, którzy przekroczą limit 24 punktów karnych (lub 20 pkt w przypadku świeżo upieczonych kierowców) będą obowiązkowe. W ramach kursu trzeba będzie odbyć 28 godzin lekcyjnych w ciągu czterech dni. Koszt takie kursu to aż 500 zł.

Znowelizowane przepisy, zakładają, że  zlikwidowano szkolenia, na których kierowca mógł raz na pół roku pozbyć się 6 punktów karnych.

Obecnie kierowca, który nazbierał więcej niż 24 punkty straci prawo jazdy. Odzyskanie uprawnien ma odbyć się za udział w czterodniowym kursie (łącznie 28 godzin zajęć). Taka możliwość będzie dostępna tylko raz. Jeśli kierowca limit przekroczy po raz drugi w ciągu pięciu lat, traci uprawnienia do kierowania pojazdem.

Jednak rozporządzenie wejdzie w życie w ciągu trzech miesięcy od komunikatu ministerstwa, a komunikatu jeszcze nie opublikowano.

Obecnie nie ma innego sposobu na odzyskanie prawa jazdy jak podejście do egzaminu jak za pierwszym razem – teorii i praktyki  teoretycznego i praktycznego.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]