Dzięki znajomości tego języka można zarobić nawet 40 tys. złotych miesięcznie

Python to jeden z najbardziej popularnych języków programowania. Jego opanowanie umożliwia spore miesięczne zarobki

Fot. Pixabay

Jak podaje portal dobreprogramy.pl, na ten moment Python cieszy się ogromną popularnością, co ma związek z panującym obecnie trendem rozwoju aplikacji wykorzystujących sztuczną inteligencję. Sporym zainteresowaniem cieszy się także JavaScript oraz Java, które są wykorzystywane przy tworzeniu aplikacji internetowych. Portal Just Join IT przygotował raport na temat zainteresowań technologiami w IT wśród studentów uczelni technicznych w Polsce.

W badaniu wzięło udział 200 studentów z uczelni technicznych w Polsce, których to zapytano w ankietach, jakie ich zdaniem są najbardziej perspektywiczne kierunki rozwoju w IT. Studenci w większości wskazali Pythona (tego zdania jest 63,5 proc. badanych), natomiast w sektorze IT ogólnie, coraz większą rolę ma odgrywać zapewnienie bezpieczeństwa i zarządzanie danymi.

Bardzo ważnym dla studentów aspektem są również zarobki w przyszłości. Według serwisu Kodilla, programista biegle posługujący się tym językiem programowania może zarobić nawet do 38 tys. zł (umowa B2B). Zbliżone zarobki widnieją wśród specjalistów JavaScript oraz Java – 32 – 38 tys. złotych miesięcznie.

Znaczna większość studentów, bo aż 70 procent, zapytanych o to, na co zwracają uwagę przeglądając oferty pracy w obszarach związanych z IT odpowia, że są to „wymagania zbliżone do umiejętności”. Informatycy rozpoczynający karierę przede wszystkim oczekują że stanowisko, na które aplikują nie będzie wykraczać poza ich umiejętności. Dużą uwagę zwracają także na obecność widełek płacowych (był to istotny wskaźnik dla 47 procent respondentów). Ciekawostką jest, że osoby szukające pracy w tym sektorze nie mają problemu z aplikowaniem do firm, które nie są znane na rynku i być może dopiero wchodzą w świat IT.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]