Operatorzy ostrzegają: Twój telefon może przestać działać. Wyłączają sieć

Operatorzy ostrzegają, że nadchodzi schyłek 3G oraz 2G. Telefony niekompatybilne z 4G i wyżej nie będą działać i ich właściciele będę musieli wymienić telefon na nowszy.

Przestawienie sieci na 4G oznacza wymianę telefonu i karty na takie, które będą kompatybilne. Większość kart i telefonów już teraz spełnia wymagania.

  • T-Mobile najszybciej wyłączy 3G. Operator zapowiedział, że rozpoczął wyłączanie nadajników w styczniu, a proces ma potrwać do końca 2023 roku. jeżeli Wasza karta SIM nie spełnia standardów, operator zapowiedział, że wymieni ją za darmo.
  • Drugi w kolejności będzie Orange. Firma ma zacząć proces w 2024 roku i zakończyć w 2025 roku. Podobnie, jak T-Mobile, firma uruchomiła stronę internetową w której wyjaśnia cały proces i publikuje listę modeli telefonów, które będą działały. Poszczególne regiony mają być wyłączona stopniowo.
  • Pierwszym operatorem, który zapowiedział zmiany jest Plus. Operator mocno skupia się na infrastrukturze 5G i jej rozwoju. Nie padła formalnie data zakończenia funkcjonowania 3G. Proces ten już się rozpoczął, a jak podaje android.com.pl, ma on się zakończyć dopiero około 2027 roku.
  • Podobną datę podał Play. W 2020 roku spółka określała datę wyłączenia na 2027 rok.
Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]