Prezydent Andrzej Duda wręczył policjantom specjalną nagrodę. Wrócili z tajnej misji z Ukrainy

Prezydent RP Andrzej Duda wręczył Krzyże Zasługi Za Dzielność funkcjonariuszom Polskiej Policji, którzy wrócili z misji na Ukrainie – poinformowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Wczoraj Wirtualna Polska ujawniła, że polscy policjanci brali udział w specjalnej misji przez pięć miesięcy na Ukrainie.

„Jutro wraz z prezydentem Andrzejem Dudą przywitam i osobiście podziękuję 98 funkcjonariuszom policji, którzy przez kilka miesięcy w Ukrainie rozminowywali tereny opuszczone przez rosyjskich okupantów. Nasi dzielni policjanci są już w kraju” – przekazał minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński.

„Przez ostatnie 5 miesięcy 98-osobowy kontyngent humanitarny Polskiej Policji rozminowywał na Ukrainie ładunki piro stawione przez rosyjskie wojska. Już ocalili w ten sposób życie setek ludzi. Dziś wrócili bezpiecznie do kraju! Jutro podziękuje i odznaczy ich Prezydent Andrzej Duda” – napisał dr Jacek Siewiera, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.
.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]