Też robisz tak w sklepie? Może zareagować ochrona, a przy kasie może czekać Cię niemiła niespodzianka!

Produkty ze sklepu mają to do siebie, że najczęściej są zapakowane. Wyjątkiem jest m.in. pieczywo. Trzeba pamiętać, że należy nakładać je w rękawiczkach, bo przy kasie może czekać Was niemiła niespodzianka.

Fot. Pixabay / Kraków w Pigułce

Trzeba pamiętać, że w przeciwieństwie do produktów pakowanych, pieczywo powinno nakładać się w jednorazowych rękawiczkach.

Niestety, są klienci, którzy robią to gołą ręką. Pół biedy, kiedy od razu wkładają do siatki produkt, którego dotkną. Gorzej, jeżeli „macają” i naciskają pieczywo, by sprawdzić jego chrupkość i świeżość i potem nie decydują się na zakup.

Ciekawą historię opublikowała Wirtualna Polska. W jednym ze sklepów znanej sieci stała klientką była schludna pani w wieku około 50 lat. Notorycznie kupowała pieczywo bez rękawiczek, na co zwracała uwagę obsługa. Pewnego razu ekspedientka nie wytrzymała, gdyż na jej oczach zaczęła macać cztery różne chleby po czym wzięła czwarty. „Przyniosłam je wszystkie do kasy i kazałam policzyć. Zdziwiona poszła do kierowniczki na skargę, ale ta przyznała mi rację. Od tamtej pory klientka zawsze ubiera rękawiczki” – opisuje rozmówczyni portalu.

Podobne reperkusje mogą grozić za otwieranie i sprawdzanie np. perfum czy odświeżaczy powietrza. Trzeba pamiętać, że kosmetyki są ważne przez kilka miesięcy po otwarciu. Jeżeli nie ma testerów i użyjemy regularnego towaru, za tego typu czyny mogą spowodować reakcję ochrony, która domagać się będzie wzięcie otwartego towaru.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]