Powrót zimy! Od dzisiaj załamanie pogody

W ten weekend odczujemy kolejny atak zimy. Trzeba przygotować się na obfite opady śniegu oraz mrozu, spotęgowane silnym wiatrem

Fot. Łukasz / Kraków w Pigułce

W zeszłym tygodniu mogliśmy poczuć już niewielkie sygnały początku wiosny, jednak wszystko ma zmienić się w ostatni weekend miesiąca. Przewiduje się liczne opady deszczu, miejscowy mróz oraz śnieg, co jest spowodowane frontami atmosferycznymi, które przechodzą nad Polską od piątku do niedzieli. Właśnie one są przyczyną załamania pogody, które trwa od wczoraj i skończy się w nocy z poniedziałku na wtorek.

Jak podaje portal interia.pl, razem z niżami nadchodzą fronty atmosferyczne, na których rozwinęły się dwie strefy opadów. Pierwsza z nich to deszcz, który nawiedził Polskę wczoraj, a druga to śnieg, a opady mają utrzymać się do niedzieli. W dniu dzisiejszym nad Polską znajdzie się centrum niżu, czego efektem będą wzmożone zachmurzenia wraz z opadami. Spowoduje to liczne przelotne oraz intensywne śnieżyce lub ulewy, praktycznie w całym kraju.

W sobotę temperatura temperatura odczuwalna będzie wynosiła nawet do -5° na północy ze względu na silniejszy wiatr, który nadchodzi znad krajów skandynawskich. Natomiast jego prędkość wyniesie od 10 km/h na wschodzie Polski aż po 39 km/h na wybrzeżu. Najgorsze warunki będą na północy i południu kraju, gdzie wiatr w porywach osiągnie prędkość nawet 78 km/h (nad morzem) i 60 km/h na południu.

Jednak jest to tylko przejściowy „atak zimny”, który nie zostanie z nami na długo, bowiem prognozy wskazują, że zimowe warunki będą utrzymywać się tylko do wtorku, a zima prawdopodobnie powoli dobiega końca.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]