Przychodzi wiadomość o zwrocie podatku. Jeden mały błąd i stracisz pieniądze!

Bank Millenium wystosował specjalny komunikat do swoich klientów: „Cyberprzestępcy nie próżnują, tym razem podszywają się pod urzędy skarbowe. Możesz otrzymać e-mail lub SMS o zwrocie podatku – uważaj na takie wiadomości. Jeśli otrzymasz taki SMS lub e-mail, zgłoś nam to.”

Fot. Pixabay

Oszuści rozsyłają nieprawdziwe informacje o tym, że możesz otrzymać zwrot podatku. Wysyłają wiadomości z linkiem do stron, które podszywają się pod strony organów podatkowych lub portale instytucji rządowych takich jak np. Ministerstwo Finansów, Krajowa Administracja Skarbowa, Urząd Skarbowy.

Nie klikaj w link przesłany w takiej korespondencji! Urzędy Skarbowe lub Ministerstwo Finansów nie proponują podatnikom odbioru nadpłaconego podatku za pośrednictwem wiadomości e-mail lub SMS.

Jeśli przez nieuwagę przejdziesz do takiej strony, nie podawaj danych osobowych, danych do logowania do bankowości internetowej, danych kart płatniczych i numerów kont!

Na co zwrócić uwagę? 
Na nadawcę wiadomości – weryfikuj adres strony i dane nadawcy, od którego otrzymasz podejrzaną wiadomość.
Na treść wiadomości – mogą pojawić się w niej błędy językowe, w tym nawet ortograficzne.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]