Ważny komunikat banku. Nie rób tego, bo przejmą kontrolę nad Twoim urządzeniem!

MBank ostrzega swoich klientów: Uwaga: Uważaj na fałszywe e-maile ze złośliwym oprogramowaniem!

Fot. Pixabay / Kraków w Pigułce

Komunikat MBanku:

Przestępcy podszywają się pod nas i wysyłają fałszywe wiadomości e-mail. Piszą o potwierdzeniu rzekomej płatności SWIFT. Wiadomość zawiera plik ze złośliwym oprogramowaniem. Jeśli go otworzysz, doprowadzi to do instalacji złośliwego oprogramowania na Twoim komputerze.

Uwaga! Może to skutkować przejęciem przez przestępców kontroli nad Twoim urządzeniem. To też bezpośrednie zagrożenie dla Twoich pieniędzy.

Jeżeli otworzysz taki załącznik:

  • jak najszybciej przeskanuj komputer programem antywirusowym w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania,
  • jeśli możesz, skorzystaj z innego urządzenia i zmień hasło do serwisu transakcyjnego mBanku oraz wszystkich innych kont bankowych, pocztowych i portali społecznościowych,
  • skontaktuj się z mLinią pod numerem +48 42 6 300 800.

Przypominamy również, że fałszywa wiadomość może zawierać link, który kieruje do strony podszywającej się pod naszą bankowość internetową.  Prawdziwa strona do logowania to https://online.mbank.pl/pl/Login.
Pomożemy Ci tego uniknąć. Pamiętaj!  

  • jeśli korzystasz ze skrzynki w serwisach Gmail, WP, O2, Onet i Interia, wiadomości od nas są oznaczone jako wysłane od zaufanego, zweryfikowanego nadawcy,
  • nigdy nie wysyłamy do klientów wiadomości e-maili z linkiem kierującym do strony logowania.

Zachowaj ostrożność! Jeśli otrzymasz e-maila z załącznikiem lub linkiem, którego się nie spodziewasz – nie otwieraj załączników i nie klikaj w linki. Spróbuj najpierw skontaktować się z instytucją, od której rzekomo pochodzi wiadomość.
Jeżeli masz wątpliwości dotyczące tej lub innej korespondencji, zawsze możesz skontaktować się z nami. Zadzwoń na mLinię z aplikacji mobilnej lub na +48 42 6 300 800.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]