Zima zamiast wiosny i dwucyfrowe mrozy!

Teoretycznie marzec jest początkiem wiosny, jednak w tym roku musimy na nią jeszcze poczekać. Zamiast wzrostu temperatur możemy spodziewać się dwucyfrowych mrozów

Fot. Kraków w Pigułce

Pomimo tego, że w marcu teoretycznie temperatury powinny być cieplejsze a przyroda budzić się do życia, to wiosny dalej nie widać. Nagłe zmiany pogody dają się nam we znaki. Choć w nocy z wtorku na środę było nieco cieplej, to na Dolnym Śląsku nad ranem było -10 stopni Celsjusza.

Jak donosi portal interia.pl, w środę Polska znajdzie się w zasięgu wyżu znad Szkocji, który przyniesie słoneczną pogodę. Jednak w ciągu dnia mogą też się pojawić opadu deszczu ze śniegiem. Mimo to, będzie dosyć ciepło. Maksymalnie od około 2 stopni na wschodzie i w dolinach górskich do 7 stopni na zachodzie, a w centrum około 5 stopni Celsjusza.
IMGW wydał ostrzeżenia na środę, informujące o tym, że na drogach będzie ślisko, czego powodem są marznące opady śniegu. Kierowcy muszą uważać szczególnie na wschodzie Polski w województwach: mazowieckim, lubelskim i podlaskim.

Serwis fanipogody.pl zapowiada, że w marcu czeka nas kolejny atak zimy, siarczyste mrozy i śnieżyce, a miejscami może spaść nawet 15-20 cm śniegu.

Powodem tego dominujący nad Polską wyż, który blokuje cyrkulację powietrza z zachodu oraz przyczynia się do nurkowania niżów z północy. Oznacza to, że kraj zostanie mocno podzielony – na w miarę ciepłe południe i mroźną północ. W ciągu najbliższych kilku dni możemy spodziewać się spadku temperatury do nawet – 10 stopni Celsjusza.

Mają się zdarzać też wyjątki, jak na przykład w sobotę. W nocy z 3 na 4 marca temperatura lokalnie w górach spadnie do -8 stopni Celsjusza. W ciągu dnia będzie jednak dość ciepło. Możemy spodziewać się od około 2 stopni na wschodzie i w dolinach górskich, w centrum około 4 stopni, a na północnym zachodzie nawet do 7 stopni Celsjusza. Kolejny większy mróz przewidywany jest na 9-11 marca.

 

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]