Zmiany na TikToku – jedynie godzina dziennie na przeglądanie aplikacji

Jakub Olek, reprezentant TikToka w Europie Centralnej i Wschodniej ogłosił, że została podjęta decyzja o ograniczeniu czasu ekranowego dla użytkowników od 13 do 18 roku życia do 60 minut dziennie

Fot. Pixabay

Jak donosi portal gazeta.pl, TikTok ogłosił w komunikacie, że zmiany wejdą w życie w nadchodzących tygodniach. Wszystkie konta należące do użytkowników w wieku poniżej 18. roku życia będą miały automatycznie wprowadzony 60-minutowy dzienny limit korzystania z aplikacji. Ustalając ten limit powołano się na ekspertów z Digital Wellness Lab w Boston Children’s Hospital.

W komunikacie dodano, że w momencie gdy limit 60 minut zostanie osiągnięty, nastolatkowie zostaną poproszeni o podanie hasła, aby kontynuować oglądanie, co wymaga od nich podjęcia aktywnej decyzji o przedłużeniu tego czasu. Dodatkowo wszystkie konta należące do nieletnich będą otrzymywać cotygodniowe powiadomienia z podsumowaniem czasu spędzonego na przeglądaniu aplikacji. Platforma ma wprowadzić również nowość, która ma przypominać użytkownikom o śnie. Będzie można wybrać i ustawić godzinę, w której ma wyświetlić się komunikat przypominający o wylogowaniu się z aplikacji.

Wprowadzone mają być także nowe narzędzia w funkcji „Parowania rodziny”, która pomaga rodzicom i opiekunom monitorować to, co oglądają ich dzieci oraz podopieczni. Mają się na to składać:

  • Niestandardowe dzienne limity czasu przed ekranem – opiekunowie będą mogli dostosować dzienny limit czasu przed ekranem dla nastolatka oraz wybrać różne limity w zależności od dnia tygodnia. Dla przykładu umożliwia to skrócenie czasu korzystania z aplikacji w dni szkolne, a wydłużyć go w weekendy, święta czy wakacje.
  • Pulpit nawigacyjny czasu przed ekranem – które pokażą podsumowanie dotyczące ilości czasu spędzonego w aplikacji, liczbę uruchomień TikToka oraz zestawienie czasu spędzonego na platformie z podziałem na dzień i noc.
  • Wyciszanie powiadomień – TikTok umożliwia ustawienie harmonogramu wyciszania powiadomień na kontach nastolatków. Konta należące do użytkowników w wieku 13-15 lat nie otrzymują domyślnie powiadomień push od 21:00, a osób w wieku 16-17 lat mają je wyłączone od 22:00;
  • Nowa kontrola treści – będzie umożliwiony większy nadzór nad treściami oglądanymi na TikToku przez nastolatków dzięki nowej metodzie filtrowania filmów za pomocą słów lub hashtagów.
Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]