Masz iPhone’a? Jest alert dla posiadaczy! Uwaga na te SMS-y!

Na iPhony Polaków rozsyłane są SMS-y, które pochodzić mają z ApplePay. To oszustwo. Jeżeli klikniemy w link i podamy numer karty płatniczej, oszuści mogą wyczyścić nam konto.

Przed nową metodą oszustwa ostrzega Niebezpiecznik.pl, który rozesłał CyberAlerty w tej sprawie poprzez swoją aplikację.

Jeżeli dostaniemy SMS-a i jednak kliknęliśmy w link, zobaczymy ekran na którym mamy podać dane do logowania Apple ID. Niezależnie od tego, co wpiszemy, zobaczymy ekran informujący, że nasze konto zostało zablokowane ze względów bezpieczeństwa i prośbę o zaktualizowanie swoich danych do płatności. Tutaj zacznie się właściwe oszustwo. Po wpisaniu danych jesteśmy proszeni o zatwierdzenie przelewu zaledwie na 1 zł, co nie wzbudza naszych podejrzeń. Oczywiście niedługo potem zaczną działać oszuści, którzy będą próbowali ukraść nam pieniądze z konta.

Jeżeli już to zrobiliście, lepiej niezwłocznie skontaktujcie się ze swoim bankiem.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]