Dramat młodych ludzi. Nie umieją nawet włączyć monitora

Wyrosło pokolenie komputerowych analfabetów. Według najnowszego raportu „The Guardian”, młodzi ludzie mimo świetnego posługiwania się smartfonem, nie umieją obsługiwać komputera i sprzętu biurowego.

Fot. Pixabay / Kraków w Pigułce

„The Guardian” opublikował raport, który przedstawia wyniki badań technologicznych gigantów takich, jak Dell i HP. Wynika z niego, że niemal połowa respondentów w wieku 18-26 lat, nie radzi sobie ze zwykłym komputerem i sprzętem biurowym.

Okazuje się, że młodzi ludzie, przyzwyczajeni do ekranów dotykowych i głosowej obsługi nie umieją posługiwać się urządzeniami z przyciskami i nieco bardziej skomplikowanym interfejsem. Ten sam problem dotyczy software’u. Używane są proste kreatory, efekty i nakładki, które generują automatyczny efekt, lecz młodzi ludzie nie uczestniczą w procesie jego tworzenia. Z tego względu nawet prosta edycja, przycięcie czy zmniejszenie rozdzielczości grafiki w programie graficznym jest problemem. Trudności występują również ponoć w zwykłym włączeniu monitora.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]