Znana marka odzieżowa bankrutuje. Co ze sklepami w Polsce?

Niemiecka marka odzieżowa Peek&Cloppenburg ogłosiła upadłość. Firma chce jednak przeprowadzić restrukturyzację, wydłużyć okres spłaty długów i wyjść na prostą. Dlatego też żaden ze sklepów nie zostanie zamknięty.

Fot. Pixabay

3 marca sieć Peek & Cloppenburg z siedzibą w Düsseldorfie ogłosiła niewypłacalność. „Die Welt” poinformował, że problemy sprawiła inwestycja w sklep internetowy, a także pandemia, która spowodowała ogromny spadek sprzedaży.

Pozostawienie sklepów otwartych oznacza, że w Polsce najprawdopodobniej również nic się nie zmieni. W piątek, 2 marca, został ponownie otwarty sklep w Arkadii.

Grupa Peek & Cloppenburg z siedzibami w Düsseldorfie i Wiedniu wyrobiła sobie pozycję jednego z wiodących multibrandowych domów handlowych w Europie. Sieć ma obecnie ponad 160 sklepów stacjonarnych oraz online w sześciu krajach. W Polsce sklepy powstały w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Gdańsku, Wrocławiu i Katowicach.

Obecnie w firmie zatrudnionych jest około 16 000 pracowników w 16 krajach. Oprócz P&C, do grupy należą również ANSON’S oraz Magasin du Nord oferujące konfekcję męską. Firma sprzedaje różnorodną kolekcję odzieży premium takich popularnych marek jak między innymi: Tommy Hilfiger, Joop!, Polo Ralph Lauren, Wellensteyn, Armani Exchange, Calvin Klein, BOSS, Hugo, czy Marc Cain.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]