Atak na klientów dużego banku. Przestępcy uzyskują dane do logowania i czyszczą konta ze wszystkich oszczędności!

Już nie z wyszukiwarek, a tym razem z mediów społecznościowych. Oszuści zamieszczają reklamy w social mediach z linkami do fałszywego serwisu transakcyjnego Santandera. Dzięki temu przejmują kontrolę nad kontem.

Wszystko zaczyna się od reklamy lub udostępnionego wpisu na portalu społecznościowym. Oszuści zachęcają do zalogowania się do bankowości elektronicznej pod pozorem super promocji. Najczęściej są to smartfony czy inne elektroniczne gadżety za kilkaset złotych.

Po kliknięciu w link przenosimy się na fałszywą stronę logowania. Ma ona certyfikat SSL, ale nie powinno nas to zwieść. Strona jest w języku angielskim co już na tym etapie powinno nas zaalarmować.

Jeżeli podacie dane do logowania to możecie się spodziewać kłopotów. Jeżeli już to zrobiliście i czytacie ten tekst, natychmiast zmieńcie hasła w bankowości elektronicznej, przejrzyjcie transakcje i skontaktujcie się z bankiem.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]