Dostałeś takiego maila? Nadawcą nie jest Allegro!

Portal Niebezpiecznik rozesłał alert w swojej aplikacji. Chodzi o atak oszustów, którzy podszywają się pod największy w Polsce serwis aukcyjny.

Oto przykładowa wiadomość, jaką można otrzymać od oszustów

Od: Allegro (Różne e-maile)
Temat: , Twoje konto może zostać zablokowane.

Dzień dobry , Twoje konto może zostać zablokowane z racji częstych prób logowań z aplikacji mobilnej. W celu ochrony konta prosimy o autoryzację oraz potwierdzenie aktualnych danych. Jeśli chcesz dalej korzystać z swojego konta, Allegro! Pamiętaj, że jedynie aktywna usługa Allegro! gwarantuje Ci darmowe dostawy kurierem oraz do Paczkomatów i Punktów odbioru, a także dostęp do darmowych zwrotów. Zgodnie z art. IX ust. 3 Regulaminu Allegro! istnieje możliwość zablokowania konta z racji braku potwierdzenia aktualnych danych personalnych i rozliczeniowych.
POTWIERDŹ KONTO

Kiedy klikniemy w przycisk „Potwierdź konto”, zostaniemy przeniesieni na fałszywą stronę logowania. Oszuści będą chcieli, by potencjalna ofiara podała dane do logowania i wpisała dane swojej karty bankowej.

Samo kliknięcie w link nie oznacza jeszcze kłopotów. Dopiero wypełnienie danych może oznaczać, że oszuści wykorzystają je, by ukraść pieniądze z Twojego konta.

Jeżeli wypełniliście dane, natychmiast skontaktujcie się z bankiem w celu zastrzeżenia swojej karty. Dowiedzcie się również czy bank nie zarejestrował podejrzanych ruchów i koncie i czy środki na nim zgromadzone nie zostały naruszone.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]