Rekordowe ceny. To jeden z najszybciej drożejących produktów na sklepowych półkach

Nabiał, olej czy chemia gospodarcza notują duże wzrosty cen, ale najbardziej podrożał papier toaletowy i ręczniki papierowe.

Fot. Pixabay

Ręczniki papierowe zanotowały wzrost cen o 58,8 proc. rok do roku. Za nimi jest papier toaletowy, który podrożał o 47,1 proc.

Problemem są nie tylko rosnące koszty produkcji związane z drogą energią, ale także problemy z dostępnością i wysoką ceną surowców.

Aneta Muskała, prezes Stowarzyszenia Papierników Polskich, w rozmowie z „Rzeczpospolitą” wskazała kilka dodatkowych przyczyn wzrostów. Lasy Państwowe podniosły ceny drewna, Stany Zjednoczone nałożyły embargo na Chiny i szukają celulozy w Europie, a w Chinach upadła największa celulozownia na świecie. Do tego zrębki z których produkuje się papier, tekturę czy płyty wiórowe nie są sprowadzane ani a Ukrainy ani z Rosji czy Białorusi, ze względu na nałożone na nie sankcje.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]