Często tak robisz? Fiskus będzie wiedział o Tobie wszystko! Jest ustawa

Internet i platformy zakupowe stwarzają nowe możliwości dodatkowych zarobków, nawet dla osób, które nigdy nie zajmowały się zawodowo handlem. Tymczasem, już niedługo informacja o sprzedawcach i usługodawcach będzie przekazywana fiskusowi.

Projekt nie jest inicjatywą naszego rządu, a Unii Europejskiej. Nasz rząd jest zobowiązany do implementacji dyrektywy DAC 7.

Operatorzy będą zobowiązani zbierać informacje o dochodach użytkowników do celów podatkowych. Jak poinformował Business Insider, jeżeli dana osoba prywatnie sprzedaje rzeczy i przekroczy progi (2 tys. euro lub 30 transakcji rocznie), to platforma będzie przekazywała informacje o takich transakcjach. Mało tego, dane o sprzedawcach będą przekazywane nawet w przypadku wynajmu nieruchomości.

Urząd Skarbowy będzie więc weryfikował, czy podatki, które płacą sprzedawcy czy usługodawcy są współmierne do ilości i przede wszystkim wartości transakcji.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]