Mężczyzna może mieć usunięte oko. Wszystko przez brak leku w aptekach

Do Rzecznika Praw Obywatelskich wpłynęła skarga na niedostępność leków niezbędnych w leczeniu nowotworów skóry. Mężczyźnie grozi usunięcie gałki ocznej.

Fot. RPO

Jak wskazał obywatel, zgodnie z oświadczeniem hurtowni farmaceutycznych oraz kilkudziesięciu aptek, lek Aldara (Imikwimod) niemal od roku nie jest sprowadzany do Polski. Powołał się na informacje ze strony www.gdziepolek.pl. A specyfik ten nie ma zamienników.

Wnioskodawca dotychczas kupował ten lek w aptekach odległych o kilkaset km od jego miasta. Obecnie nie ma już apteki, gdzie mógłby nabyć ten produkt leczniczy.

U pacjenta rozprzestrzeniania się nowotwór skóry twarzy, co może spowodować konieczność usunięcia gałki ocznej. Ten stan zagraża życiu i zdrowiu pacjenta.

Dyrektor Zespołu BRPO Prawa Administracyjnego i Gospodarczego Piotr Mierzejewski prosi o stanowisko dyrektora Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji w Ministerstwie Zdrowia Łukasza Szmulskiego. Na razie Ministerstwo Zdrowia jeszcze nie odpowiedziało.

Fot. RPO

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]