Ostatnia szansa! Można wykorzystać to jednorazowe świadczenie tylko do końca marca

Ostateczny termin na skorzystanie z bonu turystycznego mija 31 marca 2023 roku. Wciąż można nim opłacić zaliczkę na wakacje lub atrakcje dla dziecka

Fot. Pixabay

To już ostatni moment na wykorzystanie bonu turystycznego, gdyż termin programu mija 31 marca tego roku. Można go wykorzystać na krótki wyjazd lub do opłacenia zaliczki na wakacje. Trzeba jednak pamiętać, żeby dokonać płatności przed końcem tego miesiąca. Bon turystyczny to dodatek, który można wykorzystać do opłacenia usług w obiektach z listy Polskiej Organizacji Turystycznej. Przysługuje on osobom, które otrzymywały 500+ w chwili pojawienia się programu lub nabyły prawa do świadczenia na dziecko do 31 grudnia 2021 roku.

Wartość takiego bonu to 500 złotych na każde dziecko, a w przypadku dziecka niepełnosprawnego – 1000 złotych. Można go wykorzystywać wielokrotnie, nie trzeba od razu wydać całej kwoty. W hotelach i innych obiektach można dokonywać płatności łączonej — część należności opłacić kartą lub gotówką, a część określoną kwotą z bonu. Można nim płacić we wszystkich miejscach świadczących usługi noclegowe -w hotelach, hostelach, pensjonatach, ośrodkach wypoczynkowych, campingach czy w gospodarstwach agroturystycznych.

W przypadku usług noclegowych, płatność musi zawierać przynajmniej jeden nocleg, wtedy można płacić bonem za posiłki w hotelowej restauracji czy wizyty w spa. Można nim opłacić również zaliczki na atrakcje dla dzieci, np. zielona szkoła, obozy harcerskie, kolonie czy wyjazdy sportowe.

Przed płatnością należy aktywować bon turystyczny. Warto zrobić to przed wizytą w hotelu czy w momencie opłacania zaliczki, ponieważ proces może zająć kilka minut. Aby go aktywować trzeba zalogować się na Platformę Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS), aktywować bon i poczekać na maila z kodem obsługi płatności. Do aktywacji bonu nie jest wymagane wypełnienie ani dostarczenie żadnych dokumentów. Nie ma też obowiązku informowania ZUS o wykorzystaniu lub niewykorzystaniu bonu turystycznego przed 31 marca 2023 roku.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]