Szokujące dane! Coraz więcej kradzieży w sklepach

Liczba przestępstw kradzieży w sklepach wzrosła aż o 31,1 proc. w ciągu roku. Natomiast liczba wykroczeń związanych z kradzieżami sklepowymi wzrosła o 21,5 proc., do 234,3 tys.

Fot. Shutterstock

Jak donosi „Rzeczpospolita”, coraz częściej w sklepach zdarzają się kradzieże. Według Renaty Juszkiewicz, prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji, jest to jasny sygnał kłopotów na rynku, a rosnące ceny powodują, że coraz więcej osób się na to decyduje. Dodaje, że dla sklepów to oczywiście ogromne wyzwanie oraz wzrost kosztów.

Dane Komendy Głównej Policji pokazują, że w ubiegłym roku liczba przestępstw kradzieży w sklepach wzrosła aż o 31,1 proc. w ujęciu rocznym, do ponad 32,7 tys. Dziennik informuje, że po przeanalizowaniu danych z komend wojewódzkich, można zauważyć, że jedynie ta w Lublinie nie odnotowała wzrostu takich przestępstw. Z kolei liczba wykroczeń związanych z kradzieżami sklepowymi wzrosła o 21,5 proc., do 234,3 tysięcy.

Nowym zjawiskiem widocznym na rynku są kradzieże produktów, które wcześniej nie budziły większego zainteresowania. Chodzi tutaj zwłaszcza o podstawowe artykuły spożywcze.

„Za tym głównie stoją osoby, które robią to z pewnego przymusu. Druga kategoria to towary luksusowe – np. perfumy, drogie alkohole, drobna elektronika itd. I za tymi kradzieżami głównie stoją zorganizowane grupy przestępcze” wyjaśnia Maciej Tygielski, dyrektor zarządzający Grupą SkipWish.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]