W weekend nawet 15 cm śniegu, silny wiatr i gołoledź na drogach!

Prognozy zapowiadają prawdziwą zimową pogodę na najbliższy weekend. IMGW ostrzega, że warunki na drogach będą trudne, a dla kilku województw wydano ostrzeżenia

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

W dniu dzisiejszym Polska znajduje się pod wpływem niżu znad Wysp Brytyjskich. Z tego powodu we wszystkich województwach prognozowane jest duże zachmurzenie i opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. Jedynie na południowym wschodzie możliwe są rozpogodzenia. W związku z intensywnymi opadami białego puchu IMGW wydało ostrzeżenia dla województw zachodniopomorskiego oraz pomorskiego. Na północnym wschodzie może pojawić się gołoledź, dlatego zaleca się szczególną ostrożność na drogach.

Wiatr dzisiaj ma być słaby i umiarkowany, miejscami porywisty do 60 km/h. W nocy na Podkarpaciu może spaść do 20 mm deszczu. W sobotę ma się przejaśnić ale za to możliwy jest silny wiatr, który w górach osiągnie nawet 120 km/h.

Jak donosi portal Interia.pl, w większości kraju temperatura będzie dodatnia. Najzimniej będzie w województwach dolnośląskim, opolskim i śląskim. Temperatura maksymalna wyniesie od 2 st. C do 5 st. C, w rejonach podgórskich od -1 st. C do 4 st. C, wysoko w Beskidach natomiast od -3 st. C do 0 st. C, najzimniej na szczytach Sudetów od -9 st. C do -6 st. C. W Tatrach przewiduje się ok. -6 st. C, możliwe są też zamiecie śnieżne i wiatr halny. Również w niedzielę możemy spodziewać się zachmurzenia z opadami deszczu i śniegu, za to wiatr ma być umiarkowany. Portal fanipogody.pl podaje, że ponownego wzrostu temperatur spodziewać możemy się dopiero w przyszłym tygodniu.

 

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]