KNF ostrzega klientów tego banku: nie klikajcie, możecie stracić fortunę!

CSIRT KNF ostrzega przed stroną podszywającą sie pod bank PKO BP. Oszuści namawiają do inwestycji, a w rzeczywistości kradną Wasze dane i pieniądze!

BOT serwisu, który udaje PKO BP twierdzi, że jeżeli zainwestujesz to nie stracisz, bo serwis ma rzekomo wykorzystywać sztuczną inteligencję do przewidywania kursów czy akcji spółek.

Schemat wygląda następująco: wpłacasz pieniądze, obserwujesz rzekome zyski więc wpłacasz więcej. Potem wpłacasz jeszcze więcej, bo bot przekonuje Cię, że trzeba np. pokryć prowizję dla serwisu. Inwestycja rośnie w zawrotnym tempie więc wielu bierze nawet pożyczki, by doinwestować. Niestety, kiedy próbujemy wypłacić pieniądze, jest już za późno i orientujemy się, że padliśmy ofiarą oszustwa.

Ostrzegamy, żeby sprawdzać czy jesteśmy rzeczywiście na stronie banku i aby korzystać wyłącznie ze sprawdzonych pośredników i inwestorów. Prawdziwy bank PKO ma w ofercie konta oszczędnościowe na których można zarobić nawet 6 proc. w skali roku, ale trzeba ulokować środki w sprawdzony sposób, wchodząc np. w serwis iPKO.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]