Nawet 8 tys. zł dla małżeństw! Senat sprawdza nowy pomysł

W kolejce jest obywatelski projekt mówiący o dofinansowaniu małżeństw z długim stażem. Senat sprawdzi już niedługo pomysł, który ma wesprzeć małżeństwa kwotą 8 tys. zł.

Fot. Cottonbro Studio / Pexels

Jakiś czas temu przepadł w Sejmie pomysł, który mówił o 500 plus co miesiąc dla małżeństw z długim stażem. Drugi, podobny trafił teraz do senackiej komisji praworządności.

„Małżonkowie o długim stażu powinni otrzymywać świadczenie rodzinne na podobieństwo tzw. emerytury honorowej otrzymywanej przez 100-latków, przy czym świadczenie to powinno być przyznawane okresowo i jednorazowo, po wspólnym przeżyciu określonej liczby lat” – można przeczytać w petycji.

Zgodnie z projektem począwszy od 50 lat małżeństwa, można będzie liczy na 5 tys. zł. Kwota ma być zwiększana o 500 zł co 5 lat, a więc po 80 latach razem można będzie liczyć na 8 tys. zł. Biorąc jednak pod uwagę, że stulatków w Polsce jest 2,3 tys. spotkanie pary, która dożyje razem tego pięknego wieku będzie trudne.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]