500 plus tylko dla niektórych? Polityk mówi o progach dochodowych

Robert Biedroń ujawnił, że jego zdaniem trzeba rozmawiać o progach dochodowych w programie 500 plus. Zaznaczył jednak, że nie chce zlikwidować świadczenia.

Fot. Kraków w Pigułce

Uważam, że w przypadku 500 plus trzeba rozmawiać o pewnych progach dochodowych, np. dla tych, którzy są milionerami. To świadczenie powinno trafiać tam, gdzie jest najbardziej potrzebne – powiedział w Studiu PAP eurodeputowany Nowej Lewicy Robert Biedroń.

Polityk zapewnił jednak, że Lewica nie chce niczego zlikwidować, bo jest „ugrupowaniem z prospołeczną odpowiedzią”. Dodał jednak, że jest inflacja i o takich sprawach trzeba dyskutować.

Na razie rząd nie planuje żadnych zmian w programie 500 plus, nie planuje także waloryzacji świadczenia. Wszystko może się jednak zmienić, jeżeli zmieni się układ sił w Sejmie. Najnowsze sondaże wskazują, ze może dojść do zmiany władzy, o ile ugrupowania opozycyjne porozumieją się po wyborach.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]