Nie tylko Pruszków czy Zamość. W Niemczech 12- i 13-latka zamordowały 12-letnią koleżankę

Problem popełniania wstrząsających czynów przez dzieci i młodzież zdaje się być globalny. W Niemczech 12- i 13-latka zamordowały 12-letnią koleżankę.

For. Pixabay

Przypomnijmy tylko niektóre wstrząsające zbrodnie i przestępstwa z ostatnich lat.

W 2020 roku w Konstancinie niespełna 17-letnia Martyna z 9 lat starszym partnerem zamordowali 16-letnią Kornelię. Ofiara była duszona, a także strzelono do niej z wiatrówki.

W 2023 roku mieliśmy i to dość niedawno dwie bulwersujące sprawy. Jedno to zabójstwo w Zamościu, gdzie 16-letni chłopak został zakatowany przez rówieśników. Druga sprawa miała miejsce w Pruszkowie. Gdyby nie to, że podejrzani o ten czyn młodociani nie zostali zatrzymani nie wiadomo, jak mogłoby się to skończyć.

W sobotnie przedpołudnie ursynowscy kryminalni dotarli do miejsca, gdzie przebywali dwaj nieletni, podejrzani o rozboje oraz uszkodzenia pojazdów. Młodzi chłopcy kilka dni wcześniej, wspólnie i w porozumieniu dokonali rozboju na osobach małoletnich, grożąc im użyciem przedmiotu przypominającego broń palną. Zabrali wówczas telefony komórkowe oraz pieniądze. Odpowiedzą również za zniszczenia samochodów zaparkowanych przy ul. Szolc-Rogozińskiego, którego dopuścili się ubiegłego roku.

Problem wydaje się globalny, bo w Niemczech doszło do przerażającej zbrodni. Zamordowano 12-latkę. Dziewczynka była uznana za zaginioną, ale ostatecznie znaleziono ciało i zatrzymano dwie sprawczynie w wieku 12 i 13 lat.

Większość europejskich krajów, w tym Polska, zapowiadają zamiany w prawie i obniżają wiek, w jakim pozwala się na sądzenie młodocianych, jak dorosłych. Podobne zmiany w prawie zapowiedział już w 2022 roku Zbigniew Ziobro. Na razie jednak tego typu rozwiązania są powszechnie stosowane jedynie w kilku krajach na świecie.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]