Nie żyje jedna z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce artystek z zespołem Downa

Barbara Lityńska, aktorka i poetka, zmarła w wieku zaledwie 50 lat

Fot. Pixabay / Kraków w Pigułce

Artystka odeszła po długiej chorobie, w wieku zaledwie 50 lat. O śmierci poinformował Teatr 21, z którym Barbara Lityńska była związana od kilku lat:

„Kochani, ze złamanymi sercami, dzielimy się z Wami najsmutniejszą wieścią, że Nasza Najdroższa i Niezastąpiona Aktorka, Poetka i Rewolucjonistka Barbara Lityńska, po długiej chorobie odeszła dzisiaj rano. Barbaro, Basiu, Baśka – zawsze będziesz z nami! Na każdej scenie świata.”

Występowała również w Teatrze Niezwykłym Stowarzyszenia Otwarte Drzwi, współpracowała także z zespołem Mazowiacy. Była bohaterką reportażu telewizyjnego „Uśmiech do życia” – o osobach z zespołem Downa. Wcieliła się także w postać Matyldy w serialu telewizyjnym „Głęboka woda”. Była również autorką wierszy, wydała tomik „Nowe wiersze”. Prywatnie Barbara Lityńska była córką tragicznie zmarłego Jana Lityńskiego. Polityk utonął w lutym 2021 roku kiedy wskoczył do rzeki, żeby uratować swojego psa.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]