Filip Chajzer i sportowiec, który pomógł mu schudnąć ostrzegają! „Niebezpieczny proceder”

„Witajcie. Jestem bardzo zasmucony informacjami które do mnie docierają. Pomówieniami i kłamstwami, które ostatnio nagminnie się powtarzają. Ma to związek z procederem, który jest bardzo niebezpieczny. „ – czytamy na  fanpage Leszek Klimas – Efekt Klimasa.

 

Oświadczenie:

„Dowiedziałem się o bezprawnym handlu i rozpowszechnianiu tzw. „diet”, podpisanych nazwiskiem Leszka Klimasa lub Efektem Klimasa jako osoby gwarantującej ich skuteczność.

Nigdy proszę czegoś takiego nie kupować
Każde rozpisanie jadłospisu przez dietetyka efektu klimasa jest INDYWIDUALNE – poprzedzone zleconymi badaniami medycznymi i może odbyć się jedynie w trakcie wizyty w gabinecie.
Zastosowanie zaleceń dietetycznych dla innej osoby niż dedykowanej może mieć fatalne skutki zdrowotne.
Przykładowo – zastosowanie dla cukrzyka jadłospisu rozpisanego dla dziecka bez cukrzycy niesie koszmarne skutki zdrowotne.
Pacjent z cukrzycą typu 1 będący w trakcie dializoterapii wymaga specjalistycznej opieki lekarskiej oraz dietetycznej.
Ze względu na choroby występujące, organizm ma inne zapotrzebowanie m.in. na białko, węglowodany, płyny, elektrolity i niektore składniki mineralne.
Dlatego zalecenia żywieniowe muszą mieć charakter indywidualny.
Stosowanie się do zaleceń pacjenta zdrowego, może doprowadzić do spadku cukru zagrażającego zdrowiu, a nawet życia.
Nieodpowiednie zalecenia mogą przyśpieszyć postęp choroby nerek, spowodować powstanie obrzęków, wzrost ciśnienia, a nawet zaburzyć pracę serca.
Dodatkowo organizm potrzebuje większych ilosci niektórych składników odzywczych.
Ich niedostateczne spozycie moze byc przyczyna rozwoju kolejnych chorob i znacząco pogorszyć samopoczucie.
Jednocześnie apelujemy o zgłaszanie do nas przypadków rozpowszechniania rzekomych „diet”, „menu”, „diet Klimasa” czy innych niewiadomego pochodzenia zaleceń, które są podpisywane lub promowane Efektem Klimasa, ponieważ są one naruszeniem naszego dobrego imienia, podważeniem kompetencji naszych specjalistów, a co gorsza zagrożeniem zdrowia i życia, osób stosujących się do nich bezkrytycznie.
Z wyrazami szacunku
Leszek Klimas” 

Kim jest Leszek Klimas?

To mistrz Świata Sylwetki Atletycznej 2019 (Słowenia), motywator. Sportowiec od zawsze. Rocznik 1976. Jest autorem programu żywieniowego opartego na naturalnych produktach.

W sieci można zobaczyć imponujące efekty metamorfozy dzieci i dorosłych, którzy stosowali program.

Sprawę postanowił skomentować Filip Chajzer:

„Leszek – bardzo mi przykro, że ktoś jest tak nieodpowiedzialny  Trzeba uświadamiać, że „menu” to tylko procent całego procesu 
Efekt Klimasa to nie jest dieta!!!
To jest: Odżywianie, ruch, edukacja, motywacja i relacje.
Sam przeszedłem całą ścieżkę i wiem ile mi to dało.
Tu nie ma żadnych cudów tylko systematyczna praca i zmiana myślenia. Tu jest praca z całą rodziną, bez kazań, nakazów i zakazów” – czytamy.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]