Nowa, sprytna metoda oszustwa. Wszystko wygląda z pozoru dobrze i nawet nadawca się zgadza!

Niebezpiecznik ostrzega przez swoją aplikację CyberAlerty, o nowej metodzie oszustwa. Na początku wszystko wydaje się być w porządku, poza tym, że zastanawiasz się od kogo mogłeś dostać pieniądze.

Oszustwo zaczyna się od otrzymania SMS-a z informacją rzekomo od BLIK, że ktoś wysłał nam 300 zł. Znajduje się tam też informacja, że aby odebrać pieniądze należy kliknąć w link. Naszą czujność może uśpić to, że nadawca podrabia nazwę więc nie widzimy jego numeru, a jedynie nazwę BLIK.

Samo kliknięcie w link nie oznacza jeszcze niczego. Zostaniemy przekierowani do strony, gdzie zaczyna się właściwa część oszustwa, czyli podanie rzekomo danych do przelewu, łącznie z danymi do logowania do bankowości elektronicznej. Oczywiście jeżeli to zrobicie, możecie oczekiwać kłopotów. Jeżeli już to zrobiliście, natychmiast skontaktujcie się z Waszym bankiem.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]