Wykreślą ten przedmiot całkowicie ze szkół? Ogromna zmiana!

Jeżeli opozycja dojdzie do władzy czeka nas ogromna zmiana w przedmiotach? Donald Tusk wyraził się jasno.

Ważny wypowiedź padła podczas spotkania z mieszkańcami Rokietnicy w woj. wielopolskim. Szef Platformy Obywatelskiej pytany był co myśli o zstąpieniu lekcji religii zajęciami z etnografii i kultury.

Donald Tusk podkreślił, że jest katolikiem. – Jestem z tego pokolenia, które chodziło do salek katechetycznych przy kościołach na lekcje religii. Szczęśliwie nigdy w życiu nie spotkałem księdza, który chciałby zrobić krzywdę. Miałem okazje spotykać fajnych księży i nikomu z nich wtedy do głowy nie przychodziły takie działania, które spowodują, że Kościół stanie się gigantycznym przedsiębiorstwem nastawionym na zysk i właściwie niezainteresowanym ewangelizacją – oznajmił.

Lider PO oznajmił, że lekcje religii to „setki i tysiące wynagrodzeń, wiadomo, bo przecież nie chodzi o ewangelizację” – ocenił.

Zarówno ze względu na interes państwowy, jak i ze względu na interes Kościoła rozumianego jako zbiór ludzi wierzących, nie powinniśmy mieć religii w szkołach – zakończył Donald Tusk.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]