O tyle podniosą 500 plus? Są przecieki do mediów!

Przed wyborami, z obozu rządzącego napływają informację, że trzeba by podnieść świadczenie 500 plus. Jak informuje „Super Express” kwota rzeczywiście może zostać podniesiona. Wiadomo o ile.

Fot. Pixabay

Niedawno podano dane o inflacji. Z danych wynika, że realna wartość flagowego projektu rządu wynosi 344 zł. Dlatego też co chwilę przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości pytani są o waloryzację świadczenia. Politycy odpowiadają wymijająco, ale wiedzą, że takie są oczekiwania części społeczeństwa.

„Super Express” dowiedział się, że podwyżka będzie elementem programu wyborczego i zostanie wprowadzona po wyborach. – Waloryzacja 500 plus jest potrzebna i byłaby bardzo dobra. Musi jednak brać pod uwagę możliwości budżetowe państwa. Jeśli będzie to możliwe, to należy podnieść świadczenie do np. 800 zł – mówi w rozmowie z dziennikiem europoseł PiS Ryszard Czarnecki. To właśnie ta kwota najczęściej wymieniana jest wśród polityków, jako najbardziej prawdopodobna.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]