Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze wydał nakaz aresztowania Władimira Putina!

Międzynarodowy Trybunał Karny z siedziba w Hadze wydał nakaz aresztowania Władimira Putina oskarżając go o zbrodnie wojenne dokonane na Ukrainie.

Fot. Shutterstock

Izba Przygotowawcza Międzynarodowego Trybunału Karnego wydała w związku z sytuacją na Ukrainie nakazy aresztowania dwóch osób: Władimira Władimirowicza Putina i Marii Aleksiejewnej Lwowa-Bełowa, rzeczniczki praw dziecka Federacji Rosyjskiej.

„Izba Przygotowawcza II uznała, na podstawie wniosków Prokuratury z dnia 22 lutego 2023 r., że istnieją uzasadnione podstawy, aby sądzić, że każdy podejrzany ponosi odpowiedzialność za zbrodnię wojenną polegającą na bezprawnym wysiedleniu ludności oraz bezprawnym przesiedleniu ludności z okupowanych terenów Ukrainy do Federacji Rosyjskiej ze szkodą dla dzieci ukraińskich” – napisał Międzynarodowy Trybunał Karny w oświadczeniu.

„Izba uznała, że ​​nakazy są tajne w celu ochrony ofiar i świadków, a także zabezpieczenia śledztwa. Niemniej jednak, mając na uwadze, że postępowanie, o którym mowa w niniejszej sprawie, rzekomo trwa, a świadomość społeczna nakazów może przyczynić się do zapobieżenia dalszemu popełnianiu przestępstw, Izba uznała, że ​​w interesie wymiaru sprawiedliwości leży zezwolenie na prowadzenie Kancelarii publicznego ujawnienia istnienia nakazów, nazwisk podejrzanych, przestępstw, za które nakazy zostały wydane, oraz trybów odpowiedzialności ustalonych przez Izbę” – dodaje MTK.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]