Polska przekaże MIG-i Ukrainie. Rosja reaguje

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow zareagował na decyzję Polski o przekazanie samolotów MIG Ukrainie.

Fot. Pixabay

Prezydent Andrzej Duda poinformował, że w ciągu najbliższych dnia pierwsze cztery samoloty zostaną przekazane Ukrainie. Podobną decyzję podjęła Słowacja. Myśliwce, które Polska przekaże mają być wkrótce zastąpione koreańskimi FA-50 i amerykańskimi F-35.

Do sprawy odniósł się Kreml. – To kolejny przykład tego, jak wiele państw członkowskich Sojuszu Północnoatlantyckiego, w tym Polska, podnosi poziom swojego zaangażowania w konflikt – powiedział Pieskow dodając, że dostawy sprzętu nie mają wpływu na wynik „specjalnej operacji wojskowej”, jak nazywają w Rosji wojnę na Ukrainie.

Podobnie, jak w przypadku innych zachodnich dostaw, rzecznik Kremla zapewnił, że sprzęt zostanie zniszczony przez Rosjan. – W tym przypadku wszystko, co zostało powiedziane o Polsce, można śmiało powtórzyć co do tej decyzji. (…) Tak nie można. Wydaje się, że te kraje po prostu pozbywają się w ten sposób starego, niepotrzebnego sprzętu – dodał Pieskow cytowany przez agencję RIA Novosti.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]