Teraz można wygodniej kupić bilet PKP Intercity – przed wideomat!

PKP Intercity uruchamia nową formę sprzedaży – będzie można kupować bilety poprzez wideomaty

By Jakub Murat (Muri) – Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=43812670

Jak podaje strona rynek-kolejowy.pl, PKP Intercity uruchamia nową formę sprzedaży biletów, które będzie można zakupić poprzez wideomaty. Są to biletomaty z możliwością połączenia się w formie wideorozmowy z konsultantem, który pomoże w wyborze połączenia i zakupie biletów. Przedsięwzięcie jest efektem współpracy z Polregio i firmą Avista. Z urządzeń pasażerowie mogą już korzystać na dworcach w m.in. Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Szczecinie i Białymstoku.

Wideomaty to samoobsługowe urządzenia, poprzez które w razie potrzeby pozwalają na kontakt z konsultantem w formie wideorozmowy. Pasażerowie mogą z nich korzystać na trzy sposoby: wybierając i kupując bilet samodzielnie ( jak w standardowym biletomacie), korzystając z asysty i podpowiedzi konsultanta podczas wideorozmowy lub korzystając z pomocy konsultanta, który podczas wideorozmowy przejmuje zdalnie kontrolę nad pulpitem urządzenia i prowadzi transakcję aż do momentu jej finalizacji – klient musi jedynie zdecydować, opłacić i odebrać bilet.

W celu uzyskania pomocy od konsultanta, wystarczy nacisnąć guzik na urządzeniu lub na ekranie dotykowym. E-kasjer odpowie na pytania oraz pomoże (zarówno w języku polskim jak i angielskim) w wyborze dogodnego połączenia oraz odpowiedniej oferty. Natomiast same urządzenia dostępne są w czterech wersjach językowych: polskiej, angielskiej, niemieckiej i ukraińskiej.
Wprowadzenie nowego kanału sprzedaży jest wynikiem współpracy z Polregio, który uruchomił wideomaty w październiku 2022 r. Z wideomatów można skorzystać na 9 dworcach: Kraków Główny, Wrocław Główny, Poznań Główny, Szczecin Główny, Białystok, Zielona Góra Główna, Opole Główne, Świnoujście i Jarosław. Dziesiąty wideomat pojawi się około połowy kwietnia na dworcu w Tczewie. Jak wskazuje strona, rozszerzanie sieci sprzedaży jest ważną częścią strategii rozwoju PKP Intercity.
Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]