Małopolska: Pistolet maszynowy MP-40 pod powałą dachu

Pracownicy budowlani rozbierając konstrukcję drewnianą dachu jednej z kamienic w centrum miasta odnaleźli na jednej z krokwi zawinięty karabin, bok magazynek oraz naboje.

Kierownik firmy remontowej powiadomił tarnowskich policjantów, a dyżurny skierował pod adres policjantów z grupy minersko-pirotechnicznej, celem rozpoznania nietypowego znaleziska.

Policjanci zidentyfikowali je jako pistolet maszynowy MP40 wyprodukowany w 1941 roku, produkcji niemieckiej. Obok pistoletu maszynowego znajdował się magazynek oraz kilkadziesiąt sztuk amunicji kalibru 9 mm do niego. Broń oraz amunicja zostały zabezpieczone do postępowania, które będzie prowadzone przez policjantów z Komisariatu Policji Tarnów-Centrum. Nadzór nad czynnościami sprawuje prokurator z Prokuratury Rejonowej w Tarnowie.

Po zakończonym postępowaniu prokurator podejmie decyzję co stanie się z pistoletem maszynowym, czy trafi on do jednego z muzeów na terenie Polski lub zostanie zniszczony.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]