Rosja chce pokoju. Stawia warunki

Rzeczniczka MSZ Rosji Marija Zacharowa oświadczyła, że kraj jest otwarty na „naprawdę poważne propozycje w sprawie znalezienia politycznego i dyplomatycznego rozwiązania kryzysu”. Przedstawiła przy tym warunki pokojowe, które już wcześniej Ukraina uznała za nierealne.

Fot. Shutterstock

Jak mówi rzeczniczka rosyjskiego MSZ, mógłby nastąpić „trwały pokój”, jeżeli warunki, jakie przedstawia Rosja byłyby spełnione.

Na liście żądań jest przede wszystkim uznanie „nowych realiów terytorialnych”, czyli po prostu uznanie przez Ukrainę zdobytych przez Rosjan terenów za rosyjskie, wstrzymanie zachodnich dostaw broni oraz „demilitaryzacja” i „denazyfikacja” Ukrainy.

Kijów już wcześniej odrzucał podobne propozycje mówiąc otwarcie, że nie zgadza się na oddanie swojego terytorium. W ramach swoich żądań, Ukraińcy wymieniają najczęściej natychmiastowe wycofanie wojsk rosyjskich, osądzenie osób odpowiedzialnych za zbrodnie wojenne oraz reperacje dla Ukrainy za zniszczenia.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]