Nawet 18 stopni i pierwsze wiosenne burze

Ten tydzień ma przynieść nam pierwsze wiosenne klimaty pogodowe. IMGW informuje, że temperatura może wynosić nawet 18 stopni, pojawić też się mają pierwsze wiosenne burze

Fot. Pixabay

Jak informuje portal rmf24.pl, w poniedziałek przez kraj ma przechodzić chłodny front z przelotnymi opadami deszczu lub krupy śnieżnej. Lokalnie możliwe są słabe burze, a na południu może się pojawić deszcz ze śniegiem, w Tatrach natomiast śnieg. Najchłodniej ma być w rejonach podgórskich Karpat i nad morzem – około 8 stopni. W centrum Polski temperatura ma wynosić około 12 stopni, najcieplej będzie na wschodzie – do 15 stopni.

We wtorek w większości regionów pojawi się deszcz. Termometry pokażą od 7 do 12 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. Środa ma przynieść opady deszczu w północnej i centralnej części kraju, pogodnie będzie tylko na południu. Termometry pokażą od ok. 9 stopni na Podkarpaciu i Suwalszczyźnie do 17 na Dolnym Śląsku. Wiatr przez cały dzień będzie porywisty.

W czwartek za sprawą deszczowego frontu temperatura na północy wyniesie ok. 9 stopni, a w pogodniejszych Małopolsce i na Podkarpaciu – 16-18 stopni. W piątek na Bałtyku pojawi się głęboki niż, który będzie miał wpływ na pogodę w całym kraju. Na północy pojawią się burze oraz przelotne opady deszczu. Najchłodniej będzie nad morzem – ok. 9 stopni, a najcieplej w Małopolsce i na Podkarpaciu – do 17 stopni.

W sobotę i niedzielę przewiduje się przelotne deszcze, a w niektórych regionach także burze. Termometry pokażą od 8 stopni na północy do nawet 16 na południu. W całym kraju ma być wietrznie.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]