Grypa i Covid-19 „udają” inną chorobę. Koniecznie zwróć uwagę na te objawy!

Przybywa pacjentów z Covid-19 i grypą. Powikłania po tych chorobach mogą być poważne. Coraz bardziej jednak tegoroczne infekcje przypominają zwykłe dolegliwości ze strony układu trawiennego.

Portal WP abcZdrowie, ostrzega, że można zbagatelizować objawy grypy lub Covid-19 i narazić się na groźne powikłania. Przytacza liczne przypadki tego typu zachorowań.

Lekarz w wypowiedzi dla portalu zwraca uwagę, że wirusy te są w tym roku inne i „maskują” się dając nietypowe objawy.

Świadomość tego powinni mieć zarówno pacjenci, jak i lekarze, chociaż nie zawsze tak się dzieje. Objawy mogą być bardzo niejednoznaczne. Przyzwyczailiśmy się do postrzegania infekcji przeziębieniowych przez pryzmat nieżytu dróg oddechowych. Musimy jednak przestawić się na zupełnie inne objawy, które zaczynają teraz dominować – mówi portalowi Jacek Krajewski, lekarz rodzinny i prezes „Porozumienia Zielonogórskiego”.

Lekarze zwracają, że często objawy nie są zbyt poważne, ale trzeba zwrócić uwagę na odpowiednie nawodnienie organizm, szczególnie u osób starszych i dzieci.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]