Oto, jak podróżować za darmo komunikacją miejską! Niewiele osób o tym wie!

Kombatanci, umundurowani przedstawiciele służb czy niepełnosprawni to tylko niektóre osoby uprawnione do darmowych przejazdów. Jest jednak jeszcze jeden sposób, by legalnie podróżować za darmo. To tylko jeden z benefitów, dlatego warto o tym pomyśleć.

Fot. Kraków w Pigułce

Za darmo podróżują także dawcy krwi. Jeżeli regularnie oddajecie krew warto pomyśleć o odpowiednim zaświadczeniu, tym bardziej, że dzięki temu otrzymacie szereg innych przywilejów, jak np. wizyty u lekarza bez kolejki czy niektóre leki za darmo.

Jeśli jesteś Zasłużonym Honorowym Dawcy Krwi (mężczyzną, który oddał co najmniej 18 litrów krwi lub kobietą, która oddała co najmniej 15 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość innych jej składników) możesz:

  • bezpłatnie (do wysokości limitu finansowania) zaopatrywać się w leki objęte wykazem leków refundowanych oraz wykazem leków, które można stosować w związku z oddawaniem krwi (preparaty witaminowe, kwasu foliowego i żelaza) – na podstawie recepty i po okazaniu legitymacji Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi;
  • korzystać poza kolejnością ze świadczeń opieki zdrowotnej, które powinny zostać udzielone w dniu zgłoszenia;
  • korzystać poza kolejnością z usług farmaceutycznych w aptekach.
  • Dodatkowo przysługują Ci zniżki i rabaty w niektórych punktach handlowo-usługowych (są przyznawane dobrowolnie przez te podmioty)
  • Przysługują Wam również darmowe przejazdy komunikacją miejską, nie tylko w Krakowie, ale również w wielu innych miastach. Wystarczy okazać stosowne dokumenty poświadczające.
Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]