Tusk obiecuje „1500 plus”, ale nie dla wszystkich!

Donald Tusk obiecuje coś, co można by nazwać „programem 1500 plus” lub „świadczeniem babciowym”. Co ciekawe, owszem, przeznaczone jest dla rodziców, ale nie za samo urodzenie dziecka.

Fot. Shutterstock

Matki po tych najważniejszych tygodniach i miesiącach bardzo chciałyby wrócić do pracy, ale nie mogą, bo nie mają z kim zostawić dziecka albo nie ma pieniędzy na żłobek – mówi szef PO.

Dlatego były premier proponuje coś na kształt „babciowego” lub programu „1500 plus”. Kobiety za powrót do pracy będą otrzymywały 1500 zł co miesiąc.

Dlaczego nazwaliśmy to świadczenie „babciowe”? Kobieta, która zdecyduje, że chce wrócić do pracy i otrzyma 1500 zł na żłobek lub przedszkole, może też wykorzystać te pieniądze i podzielić się nimi z tą przysłowiową babcią – wyjaśnił Donald Tusk.

Co ciekawe podobne świadczenie wprowadzone jest już przez Prawo i Sprawiedliwość. Jest jednak przyznawane na innych zasadach. Rodzinny kapitał opiekuńczy to nowe świadczenie dla rodziców dzieci w wieku od ukończenia 12. do 36. miesiąca życia. Co ważne jednak w sumie 12 tys. zł przysługuje tylko na drugie i każde kolejne dziecko.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]