Tego rekruterzy szukają w Twoim CV! 10 najbardziej pożądanych umiejętności

Obecnie u kandydatów do pracy poszukiwane są inne umiejętności niż te, na które zwracano największą uwagę jeszcze parę lat temu. Serwis LinkedIn stworzył zestawienie 10 najważniejszych umiejętności, których obecnie szukają rekruterzy

 

Fot. Pixabay

Serwis LinkedIn opublikował raport, w którym zaprezentował listę umiejętności najbardziej poszukiwanych obecnie na rynku pracy. Lista została opracowana na podstawie analizy ofert pracy zamieszczanych na portalu między kwietniem a październikiem zeszłego roku, oraz na podstawie identyfikacji profili osób, które zostały zatrudnione lub z którymi, za pośrednictwem tego serwisu, skontaktował się rekruter. Eksperci z LinkedIn podają 10 umiejętności, które są najbardziej potrzebne w dzisiejszej gospodarce:

  1. Zarządzanie
  2. Komunikacja
  3. Obsługa klienta
  4. Zdolności przywódcze
  5. Sprzedaż
  6. Zarządzanie projektami
  7. Badania naukowe
  8. Umiejętności analityczne
  9. Marketing
  10. Praca w zespole

Na pierwszym miejscu znajdują się umiejętności z zakresu zarządzania. Raport podaje, że pracodawcy poszukują teraz menedżerów, którzy potrafią kierować zespołami niezależnie od tego, w jakim środowisku funkcjonują. Dodatkowo menedżerowie muszą mieć zdolność dostosowywania się do zmian, które mogą pojawić się w niezwykle trudnych gospodarczo czasach.

Wysoko na liście znajdują się także komunikacja, przywództwo i praca zespołowa. Jak zaznaczono w raporcie, te umiejętności pomagają profesjonalistom odnieść sukces w hybrydowym środowisku pracy. Okazuje się, że praca zdalna i hybrydowa sprawiają, że umiejętności komunikacyjne są „ważniejsze niż kiedykolwiek, a firmy potrzebują profesjonalistów, którzy potrafią dobrze to robić”.

Wśród najbardziej poszukiwanych umiejętności znalazły się też takie, które są przydatne w branżach nakierowanych na obsługę klienta czy zarządzanie projektami. Jak podaje serwis money.pl, nie ma wymogu, by w CV umieścić każdą z tych umiejętności. Warto jednak przemyśleć, jakie kompetencje są wymagane na stanowiskach, które nas interesują.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]