Od jutra strajk związków zawodowych. Ruch pociągów zostanie wstrzymany. Jak wpłynie na siatkę połączeń z Polski?

Z powodu strajku związków zawodowych w Niemczech, 27 marca 2023 r. zostanie wstrzymany ruch pociągów na terenie tego kraju. Wpłynie to na kursowanie wybranych pociągów do/z Berlina 26 i 28 marca oraz wszystkich pociągów do/z Berlina 27 marca.

Fot. Kraków w Pigułce

26 marca 2023 r. – pociągi nr 56 relacji Przemyśl Gł.– Berlin i nr 40 relacji Warszawa – Berlin zakończą bieg w Rzepinie. Dalszą podróż do Berlina podróżni odbędą na pokładzie zastępczej komunikacji autobusowej (ZKA) z przesiadką na stacji Frankfurt (Oder). Pasażerowie z Rzepina do Frankfurtu pojadą ZKA uruchamianą przez PKP Intercity, a od Frankfurtu do Berlina – ZKA organizowaną przez koleje niemieckie.

27 marca 2023 r. – wszystkie pociągi jadące do/z Berlina będą kończyły bieg w Rzepinie. Dalszą podróż do Berlina podróżni odbędą na pokładzie zastępczej komunikacji autobusowej (ZKA) z przesiadką na stacji Frankfurt (Oder). Pasażerowie z Rzepina do Frankfurtu pojadą ZKA uruchamianą przez PKP Intercity, a od Frankfurtu do Berlina – ZKA organizowaną przez koleje niemieckie. W drugą stronę – z Berlina do Polski, komunikacja będzie przebiegała tak samo.

28 marca 2023 r. – pociągi nr 41 relacji Berlin- Przemyśl Gł. i nr 57 relacji Berlin – Warszawa zaczną bieg w Rzepinie. Podróż z Berlina podróżni odbędą na pokładzie zastępczej komunikacji autobusowej (ZKA). Pasażerowie z Berlina do Frankfurtu pojadą ZKA zorganizowaną przez przewoźnika niemieckiego, a od Frankfurtu do Rzepina – ZKA uruchamianą przez PKP Intercity.

Autobusy ZKA będą kursowały z placu przed dworcem w Rzepinie, z placu przed stacją Frankfurt (Oder) i z placu Europaplatz przed dworcem Berlin Hbf (od strony północnej).

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]