Zerowy VAT na żywność – Minister zdradza szczegóły

Minister finansów Magdalena Rzeczkowska poinformowała o szansie, że zerowa stawka VAT będzie obowiązywała do końca 2023 roku. Ostateczna decyzja w tej sprawie ma jednak zapaść w kwietniu

Fot. ewarzywniak24.pl

Minister finansów Magdalena Rzeczkowska na antenie radia ZET poinformowała, że obowiązująca obecnie zerowa stawka VAT na żywność może zostać przedłużona do końca tego roku. Dodała, że sytuacja na rynku będzie monitorowana przez rząd, a stawka zerowa na VAT na żywność będzie zapewniona do końca czerwca.

O dalszych losach zerowej stawki VAT na żywność wypowiedział się również wiceminister finansów Artur Soboń. Według niego jej przedłużenie do końca roku: „To bardzo prawdopodobny scenariusz”. Podał, że decyzja w tej sprawie zapadnie w ciągu najbliższych dwóch miesięcy.

Na początku grudnia ubiegłego roku minister finansów Magdalena Rzeczkowska podpisała rozporządzenie przedłużające utrzymanie zerowej stawki VAT na żywność do 30 czerwca 2023 roku. Natomiast z prospektu programu emisyjnego Ministerstwa Finansów z 17 marca bieżącego roku wynika, że będzie ona obowiązywała do końca tego roku.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]