Minister Czarnek ogłasza: ogromne zmiany w szkołach od września 2024!

Minister Przemysław Czarnek zapowiedział „odchudzenie” podstawy programowej, jednak tak, aby nie zmniejszać godzin dla nauczycieli. Lekcji dla uczniów ma być jednak mniej.

W wywiadzie, jakiego udzielił szef MEiN dla Polskiej Agencji Prasowej poinformował, że nad programem już pracują eksperci, którzy mają wpółdziałać z Centralną Komisją Egzaminacyjną.

W zależności od rocznika, klasy czy poziomu szkoły, uczniowie mają zaoszczędzić trzy, cztery lub nawet pięć godzin tygodniowo. – Mamy świadomość, że dzieci za długo przebywają na lekcjach, że tego „zakuwania” jest za dużo. Potrzebują więcej rekreacji, zajęć terenowych, zajęć, które będą budowały wspólnotę, relacje rówieśnicze – i na to będziemy stawiać – zaznaczył.

Będzie więc mniej nauki „twardej”, a więcej zajęć rekreacyjnych i takich, które budują relacje rówieśnicze. Ma się to odbyć bez uszczerbku na godzinach czy pensji nauczycielskiej. Zmiany mają być prowadzone tak, aby wszystko działało płynnie w 2024 roku.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]