Obowiązkowe maseczki. Rząd publikuje projekt rozporządzenia

Do podpisu zostało skierowane rozporządzenie w sprawie obostrzeń związanych ze stanem zagrożenia epidemicznego. Zasady będą obowiązywały do 30 kwietnia.

Fot. Pixabay / Warszawa w Pigułce

Rządzący przekonują, że walka z epidemią jeszcze się nie skończyła. Liczba zakażeń zarówno koronawirusem, jak i grypą wciąż jest bardzo duża, dlatego obowiązujące przepisy zostaną przedłużone.

Zakrywanie ust i nosa przy pomocy maseczki nadal będzie obowiązywało w aptekach, przychodniach, szpitalach i innych placówkach opieki zdrowotnej, do 30 kwietnia.

Dziś rano Adam Niedzielski poinformował za pomocą Twittera, że obserwujemy zejście ze szczytu fali covidowej, ze spadkami na poziomie 30 proc. oraz spadkami hospitalizacji. „Nadal notujemy dużo infekcji grypowych – średnio w granicach 29 tys. dziennie. Jeszcze nie możemy mówić o odejściu od stanu zagrożenia epidemicznego” – pisze Minister.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]